Разлика между версии на „КАК ДА ПОДГОТВИТЕ ДИЗАЙН“

от MaxCard
Направо към: навигация, търсене
Ред 24: Ред 24:
 
''- НЕ ПРАВЕТЕ излишно големи файлове. Те губят Вашето време и на всички останали участници В процеса.''
 
''- НЕ ПРАВЕТЕ излишно големи файлове. Те губят Вашето време и на всички останали участници В процеса.''
  
'''ЦВЕТОВИ МОДЕЛ. ЦВЕТОВЕ'''<br>
+
'''ЦВЕТОВИ МОДЕЛ. ЦВЕТОВЕ'''<br><br>
 
'''Цветови модел.''' Дизайнът на карта трябва да е разработен в CMYK палитра. Файлове които съдържат RGB цветове се връщат обратно на клиента за преработка.
 
'''Цветови модел.''' Дизайнът на карта трябва да е разработен в CMYK палитра. Файлове които съдържат RGB цветове се връщат обратно на клиента за преработка.
 
В случай на използване на '''допълнителни цветове''', то те да се задават като такива (spot colors), използвайки скалата по '''PANTONE Coated! (Pantone С)'''. Цветове зададени по RAL, HKS, PANTONE Uncoated и други цветови модели НЕ СА приложими така че ги преработете.
 
В случай на използване на '''допълнителни цветове''', то те да се задават като такива (spot colors), използвайки скалата по '''PANTONE Coated! (Pantone С)'''. Цветове зададени по RAL, HKS, PANTONE Uncoated и други цветови модели НЕ СА приложими така че ги преработете.
  
 
''- Цветове зададени по Pantone, които ще се печатат с process мастила се трансформират съобразно PANTONE color bridge CMYK EC !!!''
 
''- Цветове зададени по Pantone, които ще се печатат с process мастила се трансформират съобразно PANTONE color bridge CMYK EC !!!''
 +
<br>
 +
 +
'''Метализираните цветове''' по PANTONE скалата (от Pantone 871 С до Pantone 8281) не могат да се използват. Ако в дизайна има предвидено злато, сребро или друг метализиран цвят се обадете предварително за да уточним начина, по който се постига този цвят и как да се разработи предпечатната подготовка спрямо него.<br><br>
 +
 +
'''Особености на цветовете при печат.''' Когато разработвате дизайна на картата имайте в предвид, че печата се извършва посредством сух офсет върху PVC материал с UV мастила на фирмата SICPA. Това означава, че стандартните офсетови скали по CMYK не са много адекватни към този печат. Например в повечето случаи при нормалния офсетов печат черен фон, зададен само от черното излиза черен, макар и не особено плътен. При сухия офсет върху PVC резултатът е много тъмно сиво. За да получите плътен черен фон желаните стойности са C100/M100/Y100/K100. За повече информация се консултирайте с нашите специалисти. Такава консултация е особено наложителна, когато става дума за печат върху сребърна или златна основа.<br><br>
 +
 +
 +
== ПЕРСОНАЛИЗАЦИЯ ==
 +
<ul>
 +
<li>'''Персонализиране с релефни букви (ембосиране).'''<br>
 +
Изисквания за релефния печат:<br>
 +
- Полето за ембосиране е на минимум 5 мм от левия, десния и долен ръб на картата и 20 мм от горния ръб.<br>
 +
- Шрифтът, с който се ембосира е фиксиран и не може да се променя. От популярните truetype шрифтове, OCR е най-близък на вид до ембосирания.<br>
 +
- Буквите могат да бъдат само главни и само един размер - 3 мм, а цифрите 3 или 5 мм.<br>
 +
- Максималният брой символи на един ред (включително празните интервали) е както следва: за малки - 28, за големи - 20.<br>
 +
- Минималното разстояние между редовете е 2 мм.<br>
 +
- Цветовете за релефния печат могат да са: сребро, злато, черно и бяло.<br>
 +
<li>'''Персонализиране с термичен печат.'''<br>
 +
При персонализация с термичен печат няма ограничение за шрифтовете, освен за големината - минимум 4 пункта (цяло число!). Ако персонализацията е с нестандартен шрифт задължително прикачете шрифта към файловете.
 +
<li>'''Магнитна лента и запис Върху нея.'''<br>
 +
Когато картата трябва да има магнитна лента - имайте в предвид следното:<br>
 +
    - размерът на магнитната лента (върху нея не се печата) е 85,7 мм / 12,7 мм.<br>
 +
    - магнитната лента има строго фиксирано местоположение: на разстояние 4 мм от горния или долния ръб по дължината на картата. ако картите имат ембосиране - то трябва да е извън магнитната лента.<br>
 +
    - магнитната лента има 3 полета за запис на информация (писти) - необходимо е да посочите на коя от пистите се записва желаната информация.<br>
 +
    - магнитната лента може да е LoCo-кафява, LoCo-черна, HiCo-черна, HiCo-златна и HiCo-сребърна.<br>
 +
</ul>

Версия от 09:10, 26 февруари 2015

Изработката на карти е двустранен процес, в който Вашата подготовка на файловете е от съществено значение за крайния резултат. Преди да пристъпите към разработка на Вашия дизайн, моля запознайте се с особеностите при дизайна на карти, които сме се постарали да опишем по-долу. Така не само ще ни улесните, но и ще спестим време в комуникация и прехвърляне на файлове, които по един или друг начин не са подходящи за офсетов печат.


АТРИБУТИ НА КАРТАТА

  • Размер на картата. След обрязване размерът е 85,7 х 53,9 мм и закръгления на ъглите с радиус 3 мм.
  • Поле на печата. Файловете, които трябва да подготвите трябва да са с раздувка по 2 мм от всяка страна (89,7 х 57,9 mm).
  • Магнитна лента. Магнитната лента е с широчина от 12,7 мм и се намира на отстояние 4 мм от горния или долния ръб на картата.


ДИЗАЙН НА КАРТАТА

  • Мащаб. Разработвайте дизайна винаги в мащаб (1:1).
  • Векторна графика. При възможност използвайте векторни изображения вместо растерни. Това най-вече се отнася за текстове и логотипове (запазени фирмени знаци). Винаги превръщайте шрифтовете в криви.
  • Растерни изображения.
    РЕЗОЛЮЦИЯ (Разделителна способност)
    Съществува митът, че колкото резолюцията е по-висока, толкова е и по-високо качеството на крайния резултат, но това не е точно така. Качеството на продукта е много повече от резолюция. To се определя и от характеристики като яркост, контраст, цветна динамика, цветен баланс, тип използвана медия и други, които допринасят за него. Оптималната резолюция при сухия офсетов печат върху PVC материал в нашия случай е 400 dpi за CMYK изображения и 800-1200 dpi за монохромни изображения. Това се определя от високата линеатура 240 Ipi и конкретните условия за печат (възможности на печатарската машина, материал, мастила, пластини и др.).

- НЕ ИНТЕРПОЛИРАЙТЕ по-ниски резолюции до препоръчителните. Това почти никога не Води до приемливи резултати.
- НЕ ПРАВЕТЕ излишно големи файлове. Те губят Вашето време и на всички останали участници В процеса.

ЦВЕТОВИ МОДЕЛ. ЦВЕТОВЕ

Цветови модел. Дизайнът на карта трябва да е разработен в CMYK палитра. Файлове които съдържат RGB цветове се връщат обратно на клиента за преработка. В случай на използване на допълнителни цветове, то те да се задават като такива (spot colors), използвайки скалата по PANTONE Coated! (Pantone С). Цветове зададени по RAL, HKS, PANTONE Uncoated и други цветови модели НЕ СА приложими така че ги преработете.

- Цветове зададени по Pantone, които ще се печатат с process мастила се трансформират съобразно PANTONE color bridge CMYK EC !!!

Метализираните цветове по PANTONE скалата (от Pantone 871 С до Pantone 8281) не могат да се използват. Ако в дизайна има предвидено злато, сребро или друг метализиран цвят се обадете предварително за да уточним начина, по който се постига този цвят и как да се разработи предпечатната подготовка спрямо него.

Особености на цветовете при печат. Когато разработвате дизайна на картата имайте в предвид, че печата се извършва посредством сух офсет върху PVC материал с UV мастила на фирмата SICPA. Това означава, че стандартните офсетови скали по CMYK не са много адекватни към този печат. Например в повечето случаи при нормалния офсетов печат черен фон, зададен само от черното излиза черен, макар и не особено плътен. При сухия офсет върху PVC резултатът е много тъмно сиво. За да получите плътен черен фон желаните стойности са C100/M100/Y100/K100. За повече информация се консултирайте с нашите специалисти. Такава консултация е особено наложителна, когато става дума за печат върху сребърна или златна основа.


ПЕРСОНАЛИЗАЦИЯ

  • Персонализиране с релефни букви (ембосиране).
    Изисквания за релефния печат:
    - Полето за ембосиране е на минимум 5 мм от левия, десния и долен ръб на картата и 20 мм от горния ръб.
    - Шрифтът, с който се ембосира е фиксиран и не може да се променя. От популярните truetype шрифтове, OCR е най-близък на вид до ембосирания.
    - Буквите могат да бъдат само главни и само един размер - 3 мм, а цифрите 3 или 5 мм.
    - Максималният брой символи на един ред (включително празните интервали) е както следва: за малки - 28, за големи - 20.
    - Минималното разстояние между редовете е 2 мм.
    - Цветовете за релефния печат могат да са: сребро, злато, черно и бяло.
  • Персонализиране с термичен печат.
    При персонализация с термичен печат няма ограничение за шрифтовете, освен за големината - минимум 4 пункта (цяло число!). Ако персонализацията е с нестандартен шрифт задължително прикачете шрифта към файловете.
  • Магнитна лента и запис Върху нея.
    Когато картата трябва да има магнитна лента - имайте в предвид следното:
    - размерът на магнитната лента (върху нея не се печата) е 85,7 мм / 12,7 мм.
    - магнитната лента има строго фиксирано местоположение: на разстояние 4 мм от горния или долния ръб по дължината на картата. ако картите имат ембосиране - то трябва да е извън магнитната лента.
    - магнитната лента има 3 полета за запис на информация (писти) - необходимо е да посочите на коя от пистите се записва желаната информация.
    - магнитната лента може да е LoCo-кафява, LoCo-черна, HiCo-черна, HiCo-златна и HiCo-сребърна.