Разлика между версии на „КАК ДА ПОДГОТВИТЕ ДИЗАЙН“

от MaxCard
Направо към: навигация, търсене
Ред 23: Ред 23:
 
''- НЕ ИНТЕРПОЛИРАЙТЕ по-ниски резолюции до препоръчителните. Това почти никога не Води до приемливи резултати.''<br>
 
''- НЕ ИНТЕРПОЛИРАЙТЕ по-ниски резолюции до препоръчителните. Това почти никога не Води до приемливи резултати.''<br>
 
''- НЕ ПРАВЕТЕ излишно големи файлове. Те губят Вашето време и на всички останали участници В процеса.''
 
''- НЕ ПРАВЕТЕ излишно големи файлове. Те губят Вашето време и на всички останали участници В процеса.''
 +
 +
'''ЦВЕТОВИ МОДЕЛ. ЦВЕТОВЕ'''<br>
 +
'''Цветови модел.''' Дизайнът на карта трябва да е разработен в CMYK палитра. Файлове които съдържат RGB цветове се връщат обратно на клиента за преработка.
 +
В случай на използване на '''допълнителни цветове''', то те да се задават като такива (spot colors), използвайки скалата по '''PANTONE Coated! (Pantone С)'''. Цветове зададени по RAL, HKS, PANTONE Uncoated и други цветови модели НЕ СА приложими така че ги преработете.
 +
 +
''- Цветове зададени по Pantone, които ще се печатат с process мастила се трансформират съобразно PANTONE color bridge CMYK EC !!!''

Версия от 09:05, 26 февруари 2015

Изработката на карти е двустранен процес, в който Вашата подготовка на файловете е от съществено значение за крайния резултат. Преди да пристъпите към разработка на Вашия дизайн, моля запознайте се с особеностите при дизайна на карти, които сме се постарали да опишем по-долу. Така не само ще ни улесните, но и ще спестим време в комуникация и прехвърляне на файлове, които по един или друг начин не са подходящи за офсетов печат.


АТРИБУТИ НА КАРТАТА

  • Размер на картата. След обрязване размерът е 85,7 х 53,9 мм и закръгления на ъглите с радиус 3 мм.
  • Поле на печата. Файловете, които трябва да подготвите трябва да са с раздувка по 2 мм от всяка страна (89,7 х 57,9 mm).
  • Магнитна лента. Магнитната лента е с широчина от 12,7 мм и се намира на отстояние 4 мм от горния или долния ръб на картата.


ДИЗАЙН НА КАРТАТА

  • Мащаб. Разработвайте дизайна винаги в мащаб (1:1).
  • Векторна графика. При възможност използвайте векторни изображения вместо растерни. Това най-вече се отнася за текстове и логотипове (запазени фирмени знаци). Винаги превръщайте шрифтовете в криви.
  • Растерни изображения.
    РЕЗОЛЮЦИЯ (Разделителна способност)
    Съществува митът, че колкото резолюцията е по-висока, толкова е и по-високо качеството на крайния резултат, но това не е точно така. Качеството на продукта е много повече от резолюция. To се определя и от характеристики като яркост, контраст, цветна динамика, цветен баланс, тип използвана медия и други, които допринасят за него. Оптималната резолюция при сухия офсетов печат върху PVC материал в нашия случай е 400 dpi за CMYK изображения и 800-1200 dpi за монохромни изображения. Това се определя от високата линеатура 240 Ipi и конкретните условия за печат (възможности на печатарската машина, материал, мастила, пластини и др.).

- НЕ ИНТЕРПОЛИРАЙТЕ по-ниски резолюции до препоръчителните. Това почти никога не Води до приемливи резултати.
- НЕ ПРАВЕТЕ излишно големи файлове. Те губят Вашето време и на всички останали участници В процеса.

ЦВЕТОВИ МОДЕЛ. ЦВЕТОВЕ
Цветови модел. Дизайнът на карта трябва да е разработен в CMYK палитра. Файлове които съдържат RGB цветове се връщат обратно на клиента за преработка. В случай на използване на допълнителни цветове, то те да се задават като такива (spot colors), използвайки скалата по PANTONE Coated! (Pantone С). Цветове зададени по RAL, HKS, PANTONE Uncoated и други цветови модели НЕ СА приложими така че ги преработете.

- Цветове зададени по Pantone, които ще се печатат с process мастила се трансформират съобразно PANTONE color bridge CMYK EC !!!